Menu https://www.optimalnahypoteka.sk/

Kedy si hypotéku zobrať?

Aj napriek tomu, že nik netúži žiť v dlhoch, sú dôvody a situácie, kedy sa zadlžujeme. Hypotekárny úver je dlhodobý záväzok a berieme ho na seba aby sme riešili potreby.

Hypotéka ako riešenie bývania

Hypotekárny úver je pre mnohých jediným riešením ako sa dostať k vlastnému bývaniu a to je dobrý dôvod, prečo si hypotéku vziať. Ak aj je na nehnuteľnosť hotovosť, stojí za zváženie, či ju použiť na kúpu nehnuteľnosti alebo radšej investovať do ďalšieho zhodnotenia napr. formou investície do podnikania, drahokamov...

Hypotéka ako investičný zámer

Hypotekárny úver môže byť aj investičným zámerom kedy v kupovanej nehnuteľnosti priamo bývať nebudete, ale budete ju prenajímať. V tomto prípade je dôležité, aby všetky náklady spojené s hypotékou a réžiou na byt boli nižšie ako suma, za ktorú nehnuteľnosť budete prenajímať. Takto je možné získať pasívny príjem alebo si aspoň zabezpečiť budúcnosť.

Pasívny príjem z nehnuteľnosti kúpenej na hypotekárny úver

Pasívny príjem je ak zisk z prenajímanej nehnuteľnosti je vyšší ako náklady na prevádzku nehnuteľnosti a ak je aj pokrytá mesačná splátka hypotéky.

Hypotéka ako zabezpečenie budúcnosti

Zabezpečenie budúcnosti vznikne rokmi a o pasívnom príjme nehovoríme ak hypotéka a náklady na prevádzku spotrebujú kompletne všetky peniaze z prenájmu. V tomto prípade, hovoríme o zabezpečení budúcnosti keď sa hypotéka splatí. Potom, ako sa hypotéka splatí, ostanú len výdaje spojené s prevádzkou nehnuteľnosti. Ak bude rozdiel medzi príjmom a výdajom atraktívny, je dobré si nehnuteľnosť nechať a mať pravidelný príjem (možno v dôchodkovom veku).

Ak však výnos bude málo atraktívny alebo nezaujímavý, je možné nehnuteľnosť predať. Tu je takmer pravidlo, že kúpená nehnuteľnosť napr. pred 20 rokmi bude mať predajnú cenu presahujúcu cenu kúpnu aj s hypotékou a ešte to aj pokryje infláciu, ktorá je ešte stále nezvratnou skutočnosťou.

Nie je veľa ľudí, ktorí investujú peniaze z hypotéky do niečoho iného, ale predsa. Niekedy je to investovanie do rozbiehajúceho podnikania a inokedy investovanie do drahokamov alebo drahých kovov.

Hypotéka na konsolidáciu

Dôvodom, prečo si vziať hypotekárny úver, môže byť tiež splatenie skôr poskytnutých úverov a pôžičiek, ktoré majú výrazne vyššie úrokové sadzby. Môže sa Vám stať, že ak ste mali mesačné splátky napr. 600 EUR, splátka hypotéky bude vo výške cca 100 EUR. Hypotekárny úver tak predstavuje v istom zmysle spasenie a potom si už treba dať iba pozor, ako sa nedostať do bludného kruhu.

Hypotéka ako riešenie

Nakoniec si môžete vziať aj bezúčelový hypotekárny úver a tak naplniť akékoľvek potreby.
Môže to byť hypotéka na získanie voľných finančných prostriedkov, ktoré sa použijú na výhodnú kúpu pozemku alebo inej nehnuteľnosti.
Peniaze z hypotéky tiež môžete použiť na získanie financií do podnikania. V niektorých prípadoch sa oplatí bezúčelový hypotekárny úver vziať aj na štúdium, pobyt v zahraničí, liečbu alebo... a to všetko je Vaša vec.

Hypotekárny špecialista

Hypotekárny špecialista Vám bezplatne pomôže pripraviť podmienky pre najvýhodnejši hypotekárny úver. Kontaktovať Vás bude najneskôr v nasledujúci pracovný deň po vyplnení kontaktného formulára.

 
 
 

Zistite si výšku Vašej mesačnej splátky

Výška úveru:
100 000 €
Doba splatnosti:
30 rokov
MESAČNÁ SPLÁTKA
pri úroku 1% p. a.
pri úroku 2% p. a.
pri úroku 3% p. a.
pri úroku 4% p. a.
pri úroku 5% p. a.
pri úroku 6% p. a.
Loading...
Loading...
POTREBUJETE PORADIŤ