Menu https://www.optimalnahypoteka.sk/

Refinancovanie existujúceho úveru

V roku 2008 bolo refinancovanie úveru veľmi ojedinelým produktom bánk, dnes je tento produkt v portfóliu každej banky. V čase kedy nie je dostatok nových úverov, začali banky boj o každého klienta, ktorý svoj úver riadne spláca. Trh poskytol priestor a záujem klientov núti banky upravovať podmienky pri refinančných úveroch v prospech klienta. Vďaka povinnosti banky dva mesiace pred začiatkom nového obdobia fixácie zakotvenej v zákone informovať klienta o novej navrhnutej úrokovej sadzbe na nasledujúce obdobie má  každý klient  právo v prípade, že mu navrhnutá sadzba nevyhovuje  požiadať v tomto období výročia fixácie o splatenie celého zostatku úveru úverom z inej banky bez poplatku. Áno bez poplatku,  zákon tak otvoril priestor pre hľadanie výhodného financovania a banky, ktorá najlepšie naplní predstavy klienta na ďalšie obdobie.  Kto si raz vybavoval úver zabezpečený nehnuteľnosťou môže mať strach zo zdĺhavého procesu vybavovania a zmeny banky. Preto sa poďme spolu pozrieť a skúsme vyvrátiť spolu mýty o tom, že by to malo byť zložité a drahé:

  1. Keďže každá banky chce klienta ktorý riadne a včas plní svoje záväzky, prvým kritériom na úspešný refinančný úver je, aby úver ktorý ideme splatiť bol riadne a včas splácaný. Ak si klient nie je úplne istý či nemeškal pri splácaní, vieme podľa výpisu z úverového registra spolu skontrolovať jeho platby.

  2. Dokladovanie príjmu: ak je úver riadne a včas splácaný vie väčšina bánk poskytnúť nový úver bez dokladovania príjmu za výhodné sadzby. Tým, že netreba dokladovať príjem sa vybavovanie skracuje, netreba predkladať množstvo papierov týkajúcich sa aktuálnych príjmov.  (Aj živnostníci a podnikatelia s optimalizovanými DP majú šancu :-)

  3. Nie pri každom refinančnom úvere je potrebné predkladať nový znalecký posudok (napr. ČSOB si zdarma vie urobiť ocenenie nehnuteľnosti pre refinančnom úvere )a vo viacerých bankách akceptujú aj pôvodné znalecké posudky. Teda klient nemusí investovať čas a peniaze do vybavovania nového posudku.

  4. Banky poskytujú nové refinančné úvery bez poplatku za spracovanie. Takže žiadny poplatok v starej banke pri výročí fixácie ani v novej za nový refinančný úver.

  5. Refinancovanie sa oplatí vždy ak sa nájde banky s nižšou úrokovou sadzbou, úročí sa vždy len zostatok úveru a nižšia sadzba znamená nižšiu mesačnú splátku a zníženie celkovej preplatiteľnosti. Takže ďalšie plus menej zaplatím na úrokoch :-)

  6. Pri refinančnom úvere si môže klient nastaviť lehotu splatnosti a tak sa si upraví splátky podľa aktuálnej situácie.

  7. Pri refinančnom úvere je priestor aj pre navýšenie úveru a je tak možné získať peniaze na rekonštrukciu bývania prípadne v mnohých bankách získať peniaze, ktoré je možné použiť na čokoľvek bez dokladovania účelu .

  8. Je tiež možné spolu s úverom si vyplatiť iný záväzok napr. spotrebný úver, či vyčerpanú kreditnú kartu a tak znížiť mesačné splátky v rodine.

Viem, že sme len načali túto obsiahlu tému, ale nechajte si u nás vo výročí fixácie skontrolovať bezplatne Váš úver.  Vy nám poviete Vaše predstavy a my budeme hľadať riešenie :-).

Martina Štefanovičová, 28.01.2014

Zistite si výšku Vašej mesačnej splátky

Výška úveru:
100 000 €
Doba splatnosti:
30 rokov
MESAČNÁ SPLÁTKA
pri úroku 0.7% p. a.
pri úroku 0.8% p. a.
pri úroku 0.9% p. a.
pri úroku 1.0% p. a.
Loading...
POTREBUJETE PORADIŤ