Menu https://www.optimalnahypoteka.sk/

Veľký výpredaj hypotekárnych úverov

Veľký výpredaj hypotekárnych úverov začal

Banky spustili MEGA výpredaj hypoték. Viac ako 50-percentné zľavy z úrokových sadzieb oproti hypotékam z roku 2013. Spôsobila to hlavne zmena legislatívy, ktorá pri úveroch na bývanie stanovuje maximálnu výšku poplatku za predčasné splatenie hypotéky okrem výročia fixácie na 1 % (z pôvodných 5 %).

Vzhľadom na tento fakt sa na trhu s hypotékami spustil refinančný ošiaľ. Už od novembra minulého roku sa banky, sprostredkovatelia, ale aj klienti pripravujú na deň „D“, ktorým je 21. marec 2016. Väčšina ľudí už bola oslovená bankami, sprostredkovateľmi či inými odborníkmi na financie. Niektorí už možno majú schválené nové hypotéky s lepšou sadzbou. A preto je dôležité zodpovedať si otázku: „Je prefinancovanie mojej hypotéky jediným riešením, ako získať lepší úrok?“

Banky sa dôsledne pripravili a posilnili nielen útok, ale aj OBRANU. Prvý krok, ktorý treba urobiť, je osloviť vašu súčasnú banku, či vám vie dať lepší úrok.

Tatra banka ešte v minulom roku začala aktívne oslovovať klientov a znižovať im sadzby na ich hypotékach. Riešili to jediným telefonátom, v ktorom sa s klientom dohodli (nahrávka telefonátu nahrádzala podpis klienta) a od najbližšej splátky už platil menej. Tí, ktorí nemali šťastie a z banky im nikto nezavolal, sa môžu zastaviť na pobočke alebo zavolať na Dialóg TB. Tatra banka si chce udržať svojich klientov a dohodne sa s klientom na znížení úrokovej sadzby. Zo skúseností viem potvrdiť, že sa s nimi dá dohodnúť aj na sadzbe 1,49 %.

Slovenská sporiteľňa postupuje obdobne. Stačí sa zastaviť na pobočke a spísať jednoduchú žiadosť o prehodnotenie úrokovej sadzby. Do 48 hodín klienta skontaktuje Retenčné oddelenie. Telefonicky sa dohodnú na podmienkach a následne vo svojom InternetBankingu už len odklikne súhlas so zmenou. Aj Slovenská sporiteľňa si chce udržať svojich klientov a dohodne sa s klientom na znížení úrokovej sadzby. Klient sa týmto spôsobom vie dohodnúť na sadzbe 1,70 % fixovanej na päť rokov.

Vo VÚB sú tiež pripravení. Časť klientov je oslovená priamo bankou a tá im na počkanie zníži sadzbu. Stačí podpísať dodatok k úverovej zmluve. Aj tu platí, že ak mi z banky nezavolali, tak sa ozvem ja, pán Klient. V tejto banke si takisto chcú udržať čo najviac klientov, a preto im dajú sadzbu 1,49 % fixovanú na 3 či 4 roky, resp. 1,69 % fixovanú na 5 alebo 6 rokov.

Podobne postupujú aj ostatné banky, názvy ktorých v tomto článku nezazneli.

Nie ste spokojní so svojím úrokom?

Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, je: OSLOVTE SVOJU BANKU!

Ak ste svoju banku už oslovili a nedostali ste ponuku adekvátnu podmienkam na trhu, tak refinancujte svoj úver inde. Neviete kde? Spýtajte sa na chcemlepsiu@hypoteku.sk

KAMAPRO s. r. o., 08.03.2016

Zistite si výšku Vašej mesačnej splátky

Výška úveru:
100 000 €
Doba splatnosti:
30 rokov
MESAČNÁ SPLÁTKA
pri úroku 1% p. a.
pri úroku 2% p. a.
pri úroku 3% p. a.
pri úroku 4% p. a.
pri úroku 5% p. a.
pri úroku 6% p. a.
Loading...
Loading...
POTREBUJETE PORADIŤ