Menu https://www.optimalnahypoteka.sk/

Vplyv kampaní na hypotekárny úver

Pri žiadosti o hypotekárny úver sa každému preháňa hlavou množstvo myšlienok a otázok. Vďaka úrokovým sadzbám, výške mesačných splátok a celkovému preplateniu hypotekárneho úveru nastáva moment prekvapenia. Výsledkom prekvapení je často opakovaná otázka či vôbec kupovať nehnuteľnosť a brať na seba záväzok hypotekárneho úveru... Žiaľ, stále platí pravidlo, že pre väčšinu ľudí je jednoduchšie splácať ako sporiť. Pozitívnom ostáva, že banky robia úverovanie stále dostupnejším a výhodnejším. Obzvlášť to platí v čase kampaní, ktoré pre klientov predstavujú značnú úsporu na hypotekárnom úvere.

Hypotekárne kampane zahŕňajú zvýhodnenie úrokových sadzieb, poskytnutie úveru bez poplatku za jeho spracovanie a vždy pridajú aj niečo nové, aby prilákali klientov a udržali konkurenčný boj na bankovom trhu. Všetko sa to odzrkadlí na celkovej cene hypotekárneho úveru a bolo by škoda neuplatniť si ponúkané benefity.

Kampane, v ktorých je hypotekárny úver lacnejší, keď sa banky pretekajú, môžeme rozdeliť na dve ročné etapy: jarnú (marec – jún) a jesennú (september – december). Je to väčšia časť roka a preto treba sa takmer vždy dá príležitosť využiť. So správnym načasovaním pri riešení hypotekárneho úveru našim klientom pomôžeme keď je to možné.

Ivana Košírerová, 04.12.2012

Zistite si výšku Vašej mesačnej splátky

Výška úveru:
100 000 €
Doba splatnosti:
30 rokov
MESAČNÁ SPLÁTKA
pri úroku 1% p. a.
pri úroku 2% p. a.
pri úroku 3% p. a.
pri úroku 4% p. a.
pri úroku 5% p. a.
pri úroku 6% p. a.
Loading...
Loading...
POTREBUJETE PORADIŤ